Gry na Game Boy Advance

Gry na GAME BOY Advance

Co może być lepszego niż gry na GAME BOY'a? Gry na GAME BOY Advance. Mimo, że doczekaliśmy się dwóch wersji tej przenośnej konsoli to wyszło na nie mnóstwo ciekawych i kultowych już gier. Sprawdźcie co możecie znaleźć na ten system w Jamie Grania!

Gry na Game Boy Advance

Aktywne filtry

Które gry na Game Boy Advance podbiły serca graczy?

Jeżeli gracze pokochali kolejne wydania Game Boya, to jego kolejną generację - Game Boy Advance zabrali ze sobą do łóżka (dosłownie). Na konsolę ukazało się masę ciekawych tytułów, które nie były tylko zwykłymi portami z innych konsol, ale w pełni przemyślaną produkcją. Poświadczyć może o tym chociażby wersja Tony Hawk Po Skater 2, która jak wiadomo zachwycała na PlayStation, a na Game Boy Advance była zupełnie inną grą o rzucie izometrycznym, jednak w niczym nie ustępowała grywalnością do oryginału. Większa wydajność konsoli i zdecydowanie pomnożona paleta kolorów sprawiła, że gry wyglądały bardzo ładnie i animacje były pełne. Przykład? Wydanie Metroid Fusion dedykowane GB Advance w którym nie tylko napotkane potwory, ale również animowane elementy poziomów robiły wrażenie. 

Kultowe gry na Game Boy Advance 

Nie mamy tutaj żadnego złudzenia od czego zacząć. Przede wszystkim warto wspomnieć znakomitą The Legend Of Zelda: Link To The Past z bogatym światem (właściwie podwójnym światem), wciągającą fabułą, doskonałym systemem walki i masą fajnych łamigłówek. Można śmiało powiedzieć, że grze dorównuje jeden z najsłynniejszych jRPG-ów na przenośne konsole - Golden Sun. O tej grze należy wspomnieć tylko jedno - warto do niej wracać ze względu na nowatorskie rozwiązania w systemie walki, porywającą historię i znakomitą grafikę  jak na rok 2001 i parametry techniczne Game Boya Advance. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli o konsekwencji Nintendo, czyli kolejnych wydań Pokemonów i gier z uniwersum Mario, Kirby czy Donkey Kong. Pamiętajcie również o świetnych Castelvaniach wydanych na GB Advance.