Gry na Nintendo NES

Gry na Nintendo NES Jama Grania Banner

Nintendo Entertaiment System to początek wielkiej przygody dla graczy na całym świecie. W momencie premiery NES-a, nikt nie mógł przewidzieć tego, że zwiąże się z marką Nintendo niemal na całe życie, po prostu przerzucając się na nowsze generacje systemów Nintendo. NES to kanon, geneza i pierwsza, uzależniająca dawka! Sprawdźcie co możecie znaleźć w Jamie Grania!

Gry na Nintendo NES

Aktywne filtry

Gry na NES kochane w Polsce dzięki licznym klonom.

Pisząc o konsoli Nintendo Entertaimant System pierwszą myślą jaka przychodzi do myśli są liczne jej kopie/klony wykonane w różnych regionach. W Polsce najpopularniejszy był Pegasus na którego ukazały się wierne kopie najlepszych gier z NES. Pamiętamy dokładnie pierwsze kooperacyjne rozgrywki z kumplami w Tanki (Ty walczysz, ja bronię orzełka), przechodzenie setek dziwnych wydań Contry, czy zagrywania się w kolejne etapy Mario Bros. Niemniej jednak to posiadacze prawdziwego NES-a mogli przekonać się, jakie tytuły do dziś są mocarne i zapisały się na dobre w kanon gier video. 

Kultowe gry na konsolę NES – co dawały w chwili premiery? 

Najlepszym przykładem na odpowiedź może posłużyć pierwsza odsłona Final Fantasy, czyli Dragon Quest. Do tej pory rozgrywka konsolowa przypominała śrubowanie swojej zręczności, przechodzenia kolejnych plansz od lewej do prawej czy z góry na dół. Dragon Quest otworzył nam zupełnie nowy świat i to od nas zależało, jak bardzo go poznamy i w jakim stopniu rozwiniemy nasze postacie. Podobnie rzecz miała się z pierwszym The Legend Of Zelda. Świat gry dawał dużo funu, musieliśmy trochę pomyśleć, zdobyć kilka cennych itemów, zabić kilka bossów i konsekwentnie rozwijać postać Linka, aby mógł sprostać kolejnym wyzwaniom. Tego gracze zdecydowanie się nie spodziewali. Nawet Metroid odmienił świat platformówek strzelanych. Tu twórcy dodali możliwość interakcji z otoczeniem i elementami mapy. Wszystkie te zabiegi stosowane na grach 8-bitów dodawały im niesamowitej okrasy.