Dawno temu, w czasach zatłoczonych tramwajów i autobusów miejskich, reklam Baltony, paczek od rodziny w Stanach Zjednoczonych i klocków LEGO oglądanych na zagranicznych reklamach w kablówce, kształtował się umysł polskiego gracza.

Lata 80. i 90. dosyć mocno wpłynęły na osoby, które miały styczność z pierwszymi komputerami 8/16 bitowymi i konsolami, ale również kasetami VHS, winylami i kasetami magnetofonowymi. Powoli w umyśle młodego człowieka rysowały się nowe, lepsze uniwersa niż te oglądane na ulicach. Każdy który miał dostęp do wyżej wymienionych mutlimediów, lawirował gdzieś pomiędzy Tatooine, Hyrule, Midgarem, a Śródziemiem.

Tak powstała generacja nazwana później geekami lub nieco omylnie nerdami. Nie ważne było wówczas, że na grafice cartridge’a do Pegasusa odpalaliśmy grę daleko odmienną od jej wizerunku, czekaliśmy godzinami nad przegraniem kaset, czy na to, żeby rodzice zdobywali dla nas filmy i bajki na kasetach VHS na miejskich bazarach. W latach 90. mieliśmy nieco większy dostęp do wszelakiego growego dobra, a czasopisma komputerowe i traktujące o grach, podsycały naszą ciekawość i działały na nasze wyobraźnie. Wielu z nas pamięta wiele gameplay’ów odbytych na posiedzeniu u kumpla, który miał akurat lepszego kompa czy konsolę Nintendo 64, i pozwalał nam patrzeć jak przechodzi kolejne levele.

Stare kompy i konsole cieszą się swoim renesansem i pozwalają wrócić do beztroskich lat. To więcej niż hobby, którym możemy zarazić swoje dzieci czy pielęgnować wspólnie z innymi znajomymi. Dla zwykłego zjadacza polskiego chleba nie do pomyślenia jest, że ludzie kupują rzeczy, które powinny być już dawno bezużyteczne. A jednak! Dla wielu z nas stare gry posiadają nadal tę magię. Podobnie jest z całym dobytkiem kulturalnym, który zebraliśmy w latach dorastania. Znajdziecie u nas wiele ciekawego sprzętu: gry i konsole, a także akcesoria retro, a my jesteśmy przekonani, że będziecie wiedzieli jak zrobić z nich użytek.

Dlaczego warto wybrać Jamę Grania?

  1. Powstaliśmy z myślą osobach, które zakładając jakiekolwiek konto w internecie, w rubryce wiek, muszą trochę poscrollować w dół do swojego rocznika, jednak lubią pakować się w tę sentymentalną podróż zwaną „retro”.

  2. Staramy się, aby zasoby naszego magazynu były jak najbardziej atrakcyjne. Szukamy wydań wyłącznie kompletnych, w boksach i w jak najlepszym stanie wizualnym i technicznym.

  3. Wszystkie używane gry, które trafiają do naszego sklepu są dokładnie sprawdzane i wyceniane adekwatnie do swojego stanu. Chodzi tu zarówno o sam nośnik jak i wydanie.

  4. Konsole które znajdziecie w naszym sklepie są testowane i odświeżane wewnątrz, tak abyście mogli cieszyć się nimi przez długi czas. Dajemy na nie trzy miesięczną gwarancję Retro Labu, który zajmuje się ich serwisem.

  5. Sprzęt który do Was wysyłamy jest bardzo dobrze zabezpieczony, ponieważ wiemy co wysyłamy - kolejną pozycję w Waszej kolekcji, która ma dotrzeć do Was w jak najlepszym stanie.

  6. Chcemy, aby każdy z Was czuł się u nas przede wszystkim bezpiecznie. Daleko nam do Januszy OLX, którzy najpierw na grupach poświęconych retro pytają się ile mogą krzyknąć za to co znaleźli na strychu wujka i wystawiają to na aukcjach.

  7. W Jamie Grania znajdziecie także pady i akcesoria do retro konsol.

  8. Szukamy z Wami kontaktu, jeżeli macie jakieś pytania: chwytajcie za telefon, piszcie maile i depesze albo wsiadajcie w X-Winga!

  9. Chcemy stworzyć retro społeczność, która mogłaby wymieniać się swoimi doświadczeniami i uwagami, a przede wszystkim spotkać się wirtualnie i wspólnie pogadać o tym co się dzieje w naszym retro świecie.


Wszystkie pytania odnośnie zamówień, produktów i innych informacji możecie przekazywać przez:

Telefon: 601568131

E-mail: sklep@jamagrania.pl

Odpowiemy na wszystkie pytania!

Zapraszamy do Jamy Grania!