Gry na Game Boy / Game Boy Color

Gry na GAME BOY Jama Grania banner

Pojawienie się GAME BOY'a było kamieniem milowym w świecie gamingu. Mimo, że handheld od Nintendo nie był pierwszą przenośną konsolą, to jednak wykręcił rekordy sprzedaży na całym świecie. Początkowo sprzedawany był z grą Tetris, ale na ten system ukazało się tak wiele pięknych gier. Potem nastała era GAME BOY Color! Sprawdźcie gry na GAME BOY'a w Jamie Grania!

Gry na Game Boy / Game Boy Color

Aktywne filtry

Nintendowe hity zawsze z Tobą - gry na Game Boya

Ukazanie się Game Boya było dla ówczesnych graczy przywiązanych do produkcji Nintendo długo wypatrywaną jutrzenką. Mimo tego, że w Game Boy nie był pierwszą przenośną konsolą to zdecydowanie zdeklasował wszystkie inne hand heldy. Co za tym stało? Przede wszystkim gry ze stajni Nintendo. Od tego czasu każdy gracz mógł zabrać ze sobą porty z NES-a i SNES-a dokądkolwiek chciał. Co prawa różniły się one grafiką, jakością sprite’ów i kolorystyką, zwłaszcza jeżeli chodzi o porty wypuszczane na klasycznego Game Boya. Co jednak stało za prawdziwym sukcesem Game Boya i jego następców? 

Gry dedykowane na Game Boya

Premierowo Game Boy ukazał się na rynku z dołączoną kultową grą, która znana jest wszystkim, nawet osobom, które mogłbyby ignorować rynek gier przez nadchodzące stulecia. Mowa oczywiście o Tetris, prostej grze logicznej polegającej na układaniu klocków. Ba! Do dziś trwa rywalizacja w ustanawianiu rekordów w prostej gierce jaką jest Tetris. Jednak to takie tytuły jak chociażby Pokemon Red/Blue/Green (no dobra Green nie ;) ) zadecydowały o sukcesie konsoli. Nintendo zadbało o to, aby na platformę ukazało się wiele ciekawych i nowatorskich gier. Tak było z Pokemonami, które opanowały cały świat, dając graczom niesamowite wrażenia. Jak wiadomo seria Pokemon ukazuje się do dziś na kolejne next geny. Nintendo zadbało jednak o to, aby na Game Boya czy Game Boya Color ukazały się również gry takie jak The Legend of Zelda: Link’s Awakening DX, Kirby’s Dreamland 2, Wario Land: Super Mario Land 3. Dla nas największą ciekawostką, która bardzo nas rozbawia jest fakt, że na Game Boya ukazał się również… Saper!