Gry retro

Witaj Graczu! Znajdziesz tu gry retro dostępne na wszystkie możliwe systemy i konsole zebrane w jednym katalogu. Mamy nadzieję, że znajdziesz coś do swojej kolekcji lub będziesz miał szansę zakupić coś, co zawsze chciałeś ograć. Wszystkie zdjęcia gier zgadzają się ze stanem faktycznym. Sprzedajemy wyłącznie gry w dobrym i bardzo dobrym stanie. W opisie znajdziesz również inne szczegóły: czy gra zawiera instrukcję i w jakim jest dokładnie stanie.

Gry retro

Aktywne filtry

Gry retro, kiedyś i dzisiaj 

Jeżeli chodzi o retro gry, które pamiętamy doskonale z naszego dzieciństwa i okresu dorastania, niezależnie od gatunku, nośnika czy konsoli, zachodzi jedna i ta sama prawidłowość. Kiedyś wymiataliśmy! Możemy spokojnie schować swoją skromność i „przycisnąć, wozić się jak Rick Ross”. Usprawiedliwiają nas tygodnie i zarwane nocy w celu przejścia kolejnych leveli lub skillowania własnych umiejętności. Gry które wychodziły na pierwsze platformy miały to do siebie, że większość czasu spędzaliśmy na szlifowaniu własnych umiejętności, a nie rozwojowi postaci czy zawiłym wątkom fabularnym, na który moglibyśmy mieć wpływ. Stare gry na konsole i komputery miały to do siebie, że z założenia były proste, jednak wymagały od gracza pełnego zaangażowania i oddania. Chyba każdy z nas pamięta, że dawaliśmy radę ukończyć większość gier jakie lądowały na naszej półce. Jak to wygląda dzisiaj? 

Retro gry – powrót w pełnym blasku 

Okazuje się, że duże zainteresowanie starymi grami, wynika z chęci powrotu do czasów, kiedy rzeczywiście to my stanowiliśmy niezbędny czynnik do przejścia kolejnych etapów. Przejście chociażby dowolnej odsłony przygód Donkey Konga ze stajni Nintendo pochłaniało nas kiedyś bez reszty. Nie zniechęcaliśmy się powtarzaniem etapów, które już mieliśmy za sobą przy robieniu save game. Sprawiało nam frajdę to, że brnęliśmy przez nie z większym zapałem, uwagą i mniejszą ilością błędów. Bo to właśnie było wymagane od gracza lat 90. Z ciekawości odpaliliśmy Donkey Konga na emulatorze z możliwością zapisu gry w dowolnym momencie. Przydatne to fakt, ale psuje całkowicie rozgrywkę, która ma opierać się głównie na dynamice. 

Jeżeli chodzi o gry retro dostępne w naszym sklepie, staramy się, aby tzw. klasyki na dowolne konsole czy nośniki były zawsze dostępne. Stale poszerzamy nasz asortyment i będziemy dążyć do tego, aby mieć jak największy stock gier w doskonałym stanie fizycznym – zarówno jeżeli chodzi o samo wydanie gry jak i nośnik.