Konsole retro

Dlaczego warto u nas kupić konsolę retro?

Przede wszystkim, wszystkie konsole dostępne w naszym sklepie są dokładnie serwisowane przez firmę RetroLab. Wszystkie podzespoły są sprawdzane i czyszczone. Dzięki temu możemy dać Wam 3 miesięczną gwarancję na użytkowanie i zapewnić, że oddajemy w Wasze ręce sprzęt w świetnym stanie technicznym. Postaramy się mieć dostępne konsole na przeróżne systemy. Sprawdzajcie tę kategorię co jakiś czas.

Konsole retro

Aktywne filtry

Konsole retro – powrót do beztroskich czasów

Chyba każdy z nas, retro maniaków, pielęgnuje swoje hobby ze względu na ogromny sentyment z jakim wiąże się kolekcjonowanie retro sprzętów, gier i różnego rodzaju gadżetów. Chodzi rzecz jasna o  beztroskie wychowywanie się w czasach 80. i 90. kiedy nakażdym podwórku bawiono się w rycerzy Jedi, grało w „Warszawę”, a kolega który miał w domu komputer, miał najwięcej znajomych w całej dzielnicy. To co, że to właśnie on grał w Mortal Kombat na Amidze rodziców, a my przyglądaliśmy się zza jego pleców jak po raz kolejny próbuje wykonać fatality? Podobnie rzecz miała się w przypadku arcade boxów. Tu z kolei rządził ten, który miał największego skilla i najwięcej żetonów. Potem jednak, nastała nowa era. Przyszedł czas na konsole domowe. 

Nowa era, retro konsole w każdym domu? 

Konsole, które pojawiły się jako pierwsze, dały ogromne możliwości graczom. Mowa tu zarówno o dzieciach, młodzieży ale i osobach dorosłych. Teraz rekordy bito w zaciszach domowych, przy zebraniu ferajny z podwórka lub samemu. Przelot z najmniejszą liczbą „skuszenia” w River Ride na Atari 2600, brnięcie przez kolejne levele w Mario na NES, czy skillowanie speed-runów w Sonica na Sega to tylko kilka prostych przykładów w których konsole retro umożliwiały niesamowitą rywalizację z samym sobą i kumplami. Przede wszystkim jednak chodziło o fun. Co prawda nie każdego było stać na nową konsolę, jednak dzięki znajomościom z zabaw podwórkowych, każdy z nas miał większy lub mniejszy kontakt z kimś, kto mógł zaprosić nas na sesję w Mario Kart, czy NBA Jam. W naszej ofercie znajdziecie wszystkie najpopularniejsze w Europie konsole lat 90. Naszym zadaniem jest zadbanie o dostępność i stan techniczny konsoli. Każda konsola do gier retro opuszcza nasz sklep ze specjalną plombą gwarancyjną Retro Lab na okres 3 miesięcy.