Gry na Sega Mega Drive/Genesis

SEGA nigdy nie chciała być gorsza od Nintendo, takie było założenie od samego początku. Wyobrażacie sobie świat gamingu bez Sonica lub Ecco? SEGA dostarczyła graczom wiele ciekawych tytułów. W tej kategorii znajdziecie gry na SEGA Master System i SEGA Mega Drive/Genesis.

Gry na Sega Mega Drive/Genesis

Aktywne filtry

Gry na Sega Mega Drive/Genesis, które zdobyły duże uznanie graczy.Gry na Sega Mega Drive i Genesis

16-bitowa Sega Mega Drive, wydana w USA pod nazwą Genesis, przyniosła światu graczy wiele ciekawych i niezapomnianych tytułów. O grach na platformę Sega można śmiało powiedzieć, że są tak charakterystyczne, że z automatu można przypisać je deweloperowi (tak jak w przypadku Nintendo, które zostało dosyć ciekawie potraktowane w jednej z reklam Sega, mowa o ostrzelaniu biura Nintendo…). Pierwsze skojarzenia na myśl o Sega Mega Drive to przede wszystkim trzecia odsłona Sonica, zabawna i pięknie narysowana platformówka Earthworm Jim, czy Alladin na podstawie bajki Disneya. Gracze z utęsknieniem wspominają również takie tytuły jak chodzona bijatyka Street of Rage 2 czy napisana na Sega Castelvania: Bloodlines aka The New Generation.

Kompatybilność wsteczna i kultowe gry na konsole Sega.

Co ciekawe Mega Drive posiadał specjalny moduł, który pozwalał odpalać gry z poprzedniego modelu Sega Mark III (trzeba było posiadać specjalne akcesorium, bo carty różniły się od siebie), a deweloper zadbał również o ukazanie się klasyków takich jak Golden Axe, wcześniejsze odsłony Sonica, Comix Zone, czy Ecco the Dolphin. W naszym sklepie znajdziesz carty kompatybilne z Mega Drive’em ale możliwe, że dostępne będą również gry na wcześniejszy model Segi.